SZYMON NA PODIUM W FINALE WŁOSKIEJ EDYCJI ROK CUP


Ostatni weekend to impreza podsumowująca włoski sezon serii ROK CUP. Na torze w Adrii spotkało się ponad 170 zawodników z 15 krajów . Niestety, wskutek kontuzji kostki na liście startowej zabrakło Maćka Szyszko -zwycięzcy północnej strefy w kategorii SENIOR ROK . Na torze obecny był jednak Szymek.

Kierowca tradycyjnie przygotowywał się do zawodów pod czujnym okiem teamu ACR. Zawody rozpoczęły się w sobotę, a sam warm – up poprzedzający czasówkę rozegrano na mokrym torze, jednak sam Oficjalny Trening odbył się już na suchym. Szymek zanotował 2. najlepszy czas okrążenia w swojej grupie, co dało mu 3. miejsce w stawce 37. kierowców SENIOR ROK-a. 

Kolejny etap rywalizacji to biegi kwalifikacyjne. Pierwszy wyścig to start z pierwszej pozycji i 3. miejsce na mecie, w kolejnym zaś kierowca finiszuje już, jako 1. Ostatni heat kwalifikacyjny to 2. pozycja na mecie. Dzięki tym rezultatom Szymon przystępuje do biegu finałowego z 3. pola startowego. Po zaciętej walce kierowca Teamu ACR kończy finał mijając linię mety na 5. lokacie. 

WŁOSKI FINAŁ ROK CUP 2017 był jedną z imprez, które poprzedzają ŚWIATOWY FINAŁ ROK CUP, który odbędzie się już od 11 do 14 Października. Gorące podziękowania bracia kierują do zespołu ACR, Kamila Wódki oraz rodziców, dziadków i wszystkich, którzy wspierają ich podczas zmagań na torze.
 


Sept. 21, 2017, 5:47 p.m.