MACIEJ SZYSZKO ZWYCIĘZCĄ 4 TROFEO D ESTATE


Maciej Szyszko w miniony weekend na kartingowym torze South Garda Karting w Lonato zdominował stawkę SENIOR ROKA i wygrał 4 TROFEO D’ESTATE wchodzące również do klasyfikacji 8 rundy ROK CUP ITALY AREA NORD. Szymon Szyszko uplasował się na 13 pozycji.

Wyścigowi bracia już podczas sobotniej czasówki udowadniają dobre tempo. Treningi, pod czujnym okiem zespołu ACR nie poszły na marne, albowiem Maciek wygrywa czasówkę , a Szymon uzyskuje 3 czas w swojej grupie, co daje mu 5 miejsce w stawce 48 zawodników .

Podczas niedzielnych HEAT-ów Maciek nie ma sobie równych , wygrywa pewnie oba wyścigi. Szymek w swoich HEAT-ach zajmuje 5 i 9 miejsce.

Do finału Maciek startuje z 1 miejsca i wygrywa z ponad 5 sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. 
Szymek startuje do finału z 7 pozycji. W wyścigu walczy między 4, a 10 miejscem. Ostatecznie dojeżdża 9, niestety dostaje 10 sekund kary, co przesuwa go na 19 miejsce w finale.

Maciek w klasyfikacji generalnej ROK CUP ITALY umocnił się na pozycji lidera. Szymon, po 8 rundach jest 3 kierowcą sezonu w stawce 62 zawodników. Ostatnia runda pucharu rozegrana zostanie 30 lipca na torze 7 Laghi Kart w Castelletto di Branduzzo. Gorące podziękowania bracia kierują do zespołu ACR, Kamila Wódki oraz rodziców, dziadków i wszystkich, którzy wspierają ich podczas zmagań na torze.July 5, 2017, 5:05 p.m.