BRACIA SZYSZKO W ŚWIATOWEJ CZOŁÓWCE ROK CUP


Jak co roku, na torze South Garda Karting we włoskim Lonato spotkali się ROKKERSI z całego świata. Stawkę ponad 400 kierowców z 50 krajów uzupełnili również Maciej i Szymon Szyszko. Bracia ścigali się w zaawansowanej klasie SENIOR ROK. Maciek utrzymywał prowadzenie przez cały weekend, a o jego wygranej zaważył ostatni zakręt głównego finału.

Jak zawsze, ogromne emocje rozpoczęła czasówka. Intensywne treningi pod czujnym okiem zespołu ACR nie poszły na marne, albowiem Maciek wygrywa czasówkę nie tylko swojej grupy, ale notuje również najlepszy wynik w całej, liczącej 81 zawodników stawce. Świetną formę Szymona potwierdza 3 wynik w grupie. Kolejnym etapem były HEATY. Pierwszy z nich to dominacja braci. Obaj wygrywają swoje wyścigi - Maciek grupy A-B, Szymon- C-D. Szymon już na pierwszym okrążeniu wychodzi na prowadzenie, którego nie oddaje do końca, a Maciek wygrywa z ponad 2s. przewagą. Na koniec dnia Maciek bierze udział w kolejnym wyścigu, który podsumowuje niezagrożoną pozycją lidera.

Piątek również zaczynają mocnym akcentem. Maciek ponownie wygrywa, a Szymon po kilku przetasowaniach dojeżdża 5. Koniec dnia to ponownie walka braci o jak najlepszy wynik. Ostatecznie biegi swoich grup podsumowują jako vice-liderzy. Sobotę, Szymon rozpoczyna rozgrywkami ostatniego HEATU przed głównym finałem imprezy. Tuż po starcie z zewnętrznej linii Szymon zalicza delikatny spadek na 6 miejsce. Stratę szybko odrabia i na mecie zjawia się 3 z najlepszym czasem wyścigu.

W podsumowaniu eliminacji, Maciek uplasował się na 1 miejscu, a Szymon 6. Oznaczało to że główny finał Maciek rozpocznie z pole position, a Szymon z 3 linii. Ostatni wyścig imprezy to świetne tempo Maćka. Od startu do 17 okrążenia nadawał tempo stawce . Przez ostatnie 3 okrążenia tasował się z Domenico Cicognini . Niestety na ostatnim zakręcie do walki włączył Muller uderzając Maćka i Domenico. W wyniku tego Maciek dojeżdża 4 i dodatkowo dostaje karę 10 sek. za wpadnięty zderzak, przez co zawody kończy na 13 miejscu. Szymek w finale jedzie między 6, a 9 miejscem. Ostatecznie zawody kończy na 6 pozycji.

Gorące podziękowania bracia kierują do zespołu ACR, Kamila Wódki oraz rodziców, dziadków i wszystkich, którzy wspierają ich podczas zmagań na torze.Oct. 25, 2017, 11:53 a.m.